Adept początkujący Twoje pierwsze kroki

Kiedy rozpoczynasz swoją przygodę z Krav Maga dołączasz do grupy początkującej.
Przez pierwsze 4-6 miesięcy uczysz się podstaw - uderzenia, kopnięcia, zasłony, uniki.

Pady i przewroty - Zanim zaczniemy wyskakiwać z jadącego samochodu nauczymy się najpierw jak upaść na ziemię nie łamiąc sobie ręki.
Te umiejętności niejednokrotnie przydadzą się Tobie w codziennym życiu.

Wzmocnienie ciała - Postaramy się przygotować Twoje ciało do większych obciążeń. Stosujemy szereg ćwiczeń ogólnorozwojowych w oparciu o najnowsze systemy treningu funkcjonalnego.
Również tutaj należy wspomnieć o treningach HardStyle Kettlebells, które idealnie uzupełniają Twój trening pod kątem siły i wytrzymałości.

Uderzenia i kopnięcia - Podstawowe ataki tak byś już po pierwszym treningu miał szanse na przetrwanie starcia na ulicy. W pierwszych miesiącach będziemy pracować na sprzęcie. Po chwili założymy rękawice bokserskie i będziemy pracować na małych tarczach. Czy będziemy się sparować? Oczywiście. Bez tego nie ma najmniejszego sensu nauka Krav Maga. Zobaczysz jak można dobrze się przy tym bawić i jak nasi instruktorzy w bezpieczny sposób prowadzą sesje sparingowe.

Movement - Ogólnie chodzi o ruch ciała. Uniki, zasłony, poruszanie się w pomieszczeniach. Nauczymy Cię jak trzymać prawidłowo gardę, jak zasłaniać się przed uderzeniami, jak skutecznie ich unikać. Gdy już nauczysz się atakować i chronić przed atakami zaczniemy trochę walczyć jak wspominaliśmy wyżej.

Podstawowe techniki - Bardzo łatwe do przyswojenia i budujące odpowiednie odruchy już po pierwszym treningu. Techniki na bazie których będziesz w późniejszym czasie mógł/mogła zbudować techniki bardziej zaawansowane.

Po swoim pierwszym treningu musisz wyposażyć się w podstawowy sprzęt. (część dostaniesz za darmo)
Tradycją jest u nas to, że każdy zaczyna z czystą kartą niezależnie kim jest i skąd pochodzi. Dlatego będziesz trenować w białej koszulce. Masz 4-6 miesięcy na to by była ona brudna, potargana i nosiła wszelkie ślady twoich treningów. Ma stać się czarną! ;)
Spis rzeczy jakie potrzebujesz znajdziesz tutaj: OBOWIĄZKOWE WYPOSAŻENIE

Po okresie minimum 4 miesięcy będziesz miał możliwość przystąpienia do pierwszego stopnia zaawansowania Krav Maga.
Zapytaj instruktora na sali czy Twoje przygotowanie pozwoli Tobie podejść do egzaminu.

Poniżej znajdziesz wymagania na stopień P1 (Practitioner 1).
Sprawdź jaki materiał będzie przerabiany na Twoich pierwszych treningach.
Aktualne wymagania P1-G5 w formie wygodnej książki (A6) dostępne są również w naszym sklepie. 

Po pozytywnie zaliczonym egzaminie otrzymujesz międzynarodowy certyfikat Practitioner 1, naszywkę na spodnie wysokiej jakości oraz wpis do twojego paszportu członkowskiego. W momencie gdy posiadasz już pierwszy stopień zaawansowania otwierają się dla Ciebie drzwi na nowe możliwości:

Gratulacje! Teraz idź za ciosem!