Milion Swingów Dla Autyzmu 2019

Milion Swingów Dla Autyzmu

Drodzy Adepci Siły!

Zgodnie z zapowiedziami na treningach zamiast sobotnich zajęć Kettlebells w Tarnowskich Górach i Gliwicach, wybieramy się wspólnie do zaprzyjaźnionego klubu Strefa Byków do Bytomia.

Najważniejsze informacje:

Zbiórka:

Strefa Byków (pod klubem)
ul. Składowa 2
41-902 Bytom

Data: 6.04.2019 (sobota)
Godzina: 9:00

UWAGA!
Wstęp ustalamy min 20zł, pieniądze idą dla małego Rafała, więc prosimy o mobilizację.
Puszki będą stać przed wejściem.
Z treningiem wystartujemy ok godz. 9.30.
Osoby, które nie zdążą na tą godz. mogą dojechać, wymachać swoją ilość i dopisać się do tablicy. 
Chcemy skończyć około godz. 15:00.
Między swingowaniem będą przerwy na poczęstunek.

Prosimy zabrać koszulki klubowe NA MAXA! :)

Na miejscu będzie nasza kadra:

Grzegorz Pałaszewski
505 776 616

oraz

Adam Wanczura
694 775 544

Szczegółowe informacje ze strony wydarzenia:

6 kwietnia Strefa Byków po raz drugi dołącza się do eventu Sportowo Charytatywnego organizowanego przez Marcin Kil Milion Swingów dla Autyzmu. To już VI edycja tego wielkiego wsparcia dla dzieci oraz osób autystycznych.
Nasz klub brał udział w tym przedsięwzięciu w 2016 roku, ciężko wypracowaliśmy 102 tyś. Swingów i zebraliśmy sporo pieniędzy na fundację wspierająca autyzm w Katowicach. Teraz czeka nas druga edycja i myślę, że jeśli połączymy siły to uda się osiągnąć mega wynik zarówno sportowy ( marzy mi się 1 milion swingów) jak również finansowy, który ma tutaj ogromne znaczenie patrząc na wydatki z jakimi muszą zmierzyć osoby artystyczne.
W tym roku zdecydowałem się, że pomożemy osobie z naszego klubu. Całą moc ,energię i pieniądze, które zbierzemy zostaną przekazane na fundację JIM , wspierająca naszego małego byczka Rafała Jaworskiego.
Rafał ma 9 lat.
Ma zaburzenie sensoryczne, słabą koncentracje, nadwrażliwość na bodźce z otaczającego go świata, które utrudniają mu prawidłowe funkcjonowanie.
Ma problem w komunikowaniu się z otoczeniem i wyrażeniem swoich potrzeb.
Pomimo, że jego świat znacznie różni się od naszego, pozostaje niezwykłym, pogodnym, radosnym chłopcem.
Rafał potrzebuje m.in terapii SI, logopedycznej, behawioralnej, rehabilitacji ruchowej.

Link do fundacji:
https://www.1000dzieci.pl/2238-rafal-jaworski

Kilka słów o głównym organizatorze:
Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą akcji „Milion Swingów dla Autyzmu” jest instruktor Strong First Polska – Marcin Kil. W 2014 roku, po uzgodnieniach z szefem Centrum Kettlebell Polska – Dariuszem Waluś oraz prezesem Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” – Sebastianem Cycułą, w Zielonej Górze, w klubie Iron Church ,odbyła się pierwsza edycja akcji.

Wcześniej Marcin wspierał już organizację Kettlebells for Autism, która pomaga osobom z autyzmem. Do tego działania, niewątpliwie inspiracją był siostrzeniec Marcina, dotknięty autyzmem – Tobiasz.

Na pierwszym wydarzeniu w Iron Church pojawiło się niewiele osób. Zostało wykonanych 10 040 swingów. Od początku obraliśmy sobie cel - poszerzyć wiedzę w społeczeństwie na temat autyzmu, podczas eventu można było porozmawiać z terapeutkami ze Stowarzyszenia „Dalej Razem”, jak i z rodzicami dzieci z autyzmem.

Od drugiej edycji, patronat honorowy nad wydarzeniem objęła fundacja Start-Sport, a jego ambasadorem został strongman Tyberiusz „Tyberian” Kowalczyk. W 2015 roku w Zielonej Górze zanotowano 62 000 swingów! ( najwytrwalsza osoba wykonała ich 2047).

W 2016 roku, do Iron Church w Zielonej Górze dołączyły inne miasta – m.in. Wrocław, Lublin, Lubin, Bytom, Kraków, Bielsko-Biała. 2 kwietnia 2016 połączyliśmy siły i wspólnie wykonaliśmy ponad 700 000 swingów.. Każde miasto, cały dochód z imprezy przeznaczyło na wybraną przez siebie organizację zajmującą się osobami z autyzmem.

W 2017 roku w całej Polsce wykonano 579 193. Tak, jak w 2016, każde miasto dochód z imprezy przeznaczyło na wybraną organizację wspierającą osoby z autyzmem.

W 2018, w akcji brało udział 11 miast w Polsce. Wspólnie wykonaliśmy 563 053 swingów, Ambasadorką akcji była Paulina Holtz.

6 kwietnia chcielibyśmy, aby przybyło jak najwięcej osób, które razem z nami wykonają tą rekordową ilość Swingów. Sportowców, kluby oraz wszystkich kettlowców zapraszamy na to kwietniowe wielkie wydarzenie!

Kontakt do organizatora:
Rafał Kaczmarek
514 021 934 

trener@kaczmarekrafal.pl

Zapraszamy do kontaktu i wsparcia :)
Tak było na ostatniej edycji:
https://youtu.be/NwsEGZAAcVI

Działamy!